Поліція встановила підозрюваного у загибелі двох гірників на шахті «Лісова»

Поліція встановила підозрюваного у загибелі двох гірників на шахті «Лісова»

У справі обвалу породи на шахті «Лісова» 29 травня 2019 року і загибелі двох шахтарів встановлено підозрюваних. Поліція завершила розслідування і передала матеріали справи до суду. 35-річному гірничому майстру дільниці загрожує до 8 років ув’язнення.

Об этом сообщает RuGate

«35-річний гірничий майстер дільниці з видобутку вугілля мав технічну можливість запобігти нещасному випадку, однак, порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, внаслідок чого стався обвал породи, під завалами якої загинули двоє гірників 48 та 22 років», — зазначено у повідомленні прокуратури Львівської області 1 червня.

Розслідування проводили слідчі Сокальського відділення поліції під процесуальним керівництвом Червоноградської місцевої прокуратури. Такі ж висновки були вказані в акті спеціального розслідування нещасного випадку на виробництві, а також в експертизі із дослідження причин та наслідків надзвичайних подій в гірничій промисловості та підземних умовах.

Відтак за ч.2 ст.272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що спричинило загибель людей), підозрюваному загрожує 8 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати посади. Обвинувальний акт 22 травня скерували до суду.

Як уточнили ZAXID.NET у прокуратурі, чоловік звільнений з посади гірничого майстра, на цей час працює шахтарем. Запобіжний захід, який йому обрав суд, — особисте зобов’язання.

Нагадаймо, 29 травня 2019 року на шахті «Лісова» №6 у с. Сілець Сокальського району, що належить ДП «Львіввугілля», стався обвал породи. Там загинули двоє працівників. Вдові 48-річного Михайла Павлика, який залишив сиротами трьох дітей, телеканал «Прямий» придбав у Червонограді трикімнатну квартиру. Згодом президент Володимир Зеленський купив цій самій родині ще одну квартиру. Зробити це глава держави пообіцяв під час суперечки з журналісткою телеканалу «Прямий», тоді він запропонував порівну поділити витрати. 22-річний загиблий Михайло Турко був неодруженим, його родині не купили квартири.


Джерело статті: “https://zaxid.net/politsiya_vstanovila_vinnogo_u_zagibeli_dvoh_girnikiv_na_shahti_lisova_u_sokalskomu_rayoni_n1503027”